2017

--,,Adopcja Serc" -  pomagamy uczniom w polskiej misji Sióstr Michalitek w Kamerunie.

-- Jak każdego roku w miesiącu październiku wolontariuszki   SKC dołączyły do    akcji   ,, Dzieło III Tysiąclecia" . Zaopatrzone w oznakowane puszki kwestowały przed kościołem parafialnym.

--,, Zaczarowany ołówek"  - 222 ołówki,  które zostały  zebrane   zostaną  wysłane dzieciom w Afryce.

--  ,Ponad 200 książek  ( w tym książki dla dzieci i dorosłych) zebrano dla  pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku.

--,,Ludzie listy piszą,,,"  - a my piszemy  listy do chorych dzieci.

W  szkole działa Szkolne Koło Caritas im Brata Alberta. Do SKC należą uczniowie starszych klas, uczestniczą w akcjach:

•  Dzieło Trzeciego Tysiąclecia

•  Sianko na stół wigilijny"

•  Palma wielkanocna"

Chętnie udzielają się  w pomoc na rzecz drugiej osoby.

• Adopcja serc.

• Kontynuujemy akcję  pomocy dzieciom w katolickiej misji sióstr Michalitek w Kamerunie.

Pomoc Polakom na Kresach.

Tradycją jest już przedświąteczna zbiórka żywności ,środków czystości i przyborów szkolnych, które przekazujemy naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich.

,,Odkręć się dla..."

Dołączamy do wielkiej akcji zbierania plastikowych nakrętek, jest to nasz wkład pomocy osobom niepełnosprawnym.

,, Ratuj życie"

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dbamy o środowisko.

Każdego roku w naszej szkole rusza ,,Akcja makulatura", która polega na zbiórce makulatury.  Klasy rywalizują oto,  która z nich zbierze najwięcej makulatury.

,, Pomagamy zwierzakom"

W okresie zimowym w naszej szkole organizowana jest zbiórka karmy dla zwierząt. Zebrana karma przekazywana jest do schroniska dla zwierząt.

UNICEF

Uczniowie naszej szkoły corocznie angażują się w kampanie organizowane przez UNICEF.

Zbieramy karmę dla zwierząt.

Braliśmy udział w akcji Czapka św. Mikołaja.

Dzieci  Dzieciom  na Mikołaja

Szczęśliwe były dzieci z Domu Dziecka w Rybniku a także Ogniska Opiekuńczo-Wychowawczego w Jastrzębiu-Zdroju, które otrzymały wspaniałe paczki. Szczęśliwe były też dzieci ze szkół z całego regionu, w tym z Rydułtów, Żor i Chwałowic, które mogły obdarować dzieciaki z Domu Dziecka. Akcja Dzieci-Dzieciom na Mikołaja w Rybniku przerosła nawet oczekiwania organizatorów. W konkursie wygrała Szkoła Podstawowa nr 3 z Rydułtów, drugie miejsce Zespół Szkolno Przedszkolny nr 5 w Żorach, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 13 w Rybniku-Chwałowicach - mówi Alina Niedzielska, jedna z organizatorek Akcji Dzieci Dzieciom na Mikołaja.
 Paczki trafiły do dzieci z : Domu Niewidomego Dziecka Saska Kępa w Warszawie, Domu Dziecka w Rybniku wraz z Domem Dziecka nieletnich matek, Ogniska Wychowawczo- Opiekuńczego w Jastrzebiu Zdroju dla małych
dzieci oraz młodzieży, Wybranych Rodzin Zastępczych z Rybnika, Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie oraz Dzieci z osady Podskalka k/Humenne

Dzieci  Dzieciom  na Mikołaja

Akcja charytatywna Marzycielska Poczta

Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Marzycielska Poczta, której celem było pisanie przez dzieci listów i kartek z pozdrowieniami dla chorych dzieci z całej Polski.

Akcję prowadziła p. Weronika Bajda.

Akcja charytatywna Marzycielska Poczta Akcja charytatywna Marzycielska Poczta Akcja charytatywna Marzycielska Poczta